Botrány a lengyeleknél: a hadsereg elhagyott egy rakomány harckocsiaknát, az IKEA-ban kötött ki
A fegyvereket egy dolgozó vette észre a gyár raktárában.
A Híd Országos Tanácsának ötven tagja közül negyvenen rábólintottak a Smer – SNS – Híd – Sieť koalícióra. A párt tehát két minisztert és öt államtitkárt delegálhat az új kormányba. A szavazás után a Most-Híd alelnöke, Simon Zsolt kilépett a pártból. Döntését azzal indokolta, hogy a Híd értékeit véleménye szerint lehetetlen összehangolni a Smer és az SNS értékeivel.
A Most-Híd Országos Tanácsának tagjai megszavazták a párt belépését a Smer – SNS – Most-Híd – Sieť koalícióba.
A Híd Országos Tanácsának ötven tagja közül negyvenen bólintottak rá a Smer – SNS – Híd – Sieť kormányra, hárman ellenezték azt, egy tag nem szavazott, hatan pedig nem jelentek meg az országos tanács ülésén. A szlovák-magyar vegyes párt így két minisztert és öt államtitkárt delegálhat az új szlovák kormányba.
Az ülés után a Most-Híd eddigi alelnöke, Simon Zsolt lemondott a pártban betöltött tisztségeiről és kilépett a Hídból. Simon a szavazás után elmondta: „nincs meggyőződve arról, hogy egy 6,5 százalékot szerzett pártnak kellene az országot védeni, vagy hozzásegíteni a Smer-t és az SNS-t, hogy kormányozzon.”
Bár programok összeegyeztethetőek, az értékek nem
A volt alelnök kijelentette, hogy bár a pártok programjai összeegyeztethetőek, a Most-Híd alapításakor megfogalmazott értékrendet nem lehet összhangba hozni az SNS és a Smer értékeivel. A párt ráadásul a választási kampányban is azt hirdette, hogy rossz, ha a Smer egyedül kormányoz, de még rosszabb, ha az SNS-el - most mégis ilyen kormány alakul a Híd részvételével.
Simon Zsolt a továbbiakban függetlenként fog részt venni a parlament munkájában.
Bugár Béla, a Most-Híd elnöke a szélsőségesek erősödésének megakadályozásával indokolta a bal-jobbos kormány megalakítását, de a párt támogatása a választói körében nagyon megingott.